:: English ::
يكشنبه 6 خرداد 1397

جهت ورود به لینک انتخاب واحد کلیک کنید
جهت ورود به سایت تخصصی آموزش کلیک کنید

 
جهت ورود به سامانه تغذیه  کلیک کنید

 
 
ویژه اساتید
استاد گرامی لطفا جهت دانلود سربرگ سوالات اینجا کلیک نمایید.
توضیحات : لطفا جهت راهنمایی و استفاده بهتر ابتدا فایل دستورالعمل موجود در بسته را مطالعه نمایید.
آگهی جذب هیئت علمی
روابط عمومی دانشگاه

روابط عمومی دانشگاه از طریق شماره پیامک       30007030626161      آماده دریافت وانعکاس پیشنهادات،انتقادات و نظرات شما دانشجویان عزیز میباشد.
حراست دانشگاه

سامانه پیام کوتاه دانشگاه
 

 

با توجه به این که از این پس اطلاع رسانی دانشگاه در امور آموزشی و مالی و ... از طریق سامانه پیام کوتاه انجام خواهد شد جهت ثبت شماره تلفن همراه خود به سامانه جامع آموزشی  مراجعه نموده و پس از ورود به صفحه اختصاصی خود، شماره تلفن همراه خود را ثبت نمایید.لازم به ذکر است که از این پس شماره این سامانه 30007030626161 می باشد و شماره های دیگر فاقد اعتبار است.

تحصیلات تکمیلی

 

 

قابل توجه دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد

 به اطلاع کلیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌رساند، براساس بخش‌نامه وزیر محترم علوم، تحقیقات و فنّاوری، ضروری است یک نسخه از پایان‌نامه‌های دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی (به دو صورت الکترونیکی و چاپی) به پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران ارسال گردد، لذا لازم است دانشجویان در این خصوص و در جهت انجام موارد زیر به سایت
http://thesis.irandoc.ac.ir  مراجعه نمایند.

  • ابتدا در سایت مذکور از طریق لینک مربوطه جهت ثبت اطلاعات پایان‌نامه، ثبت‌نام نمایند.
  • پس از برگزاری جلسه دفاع و انجام اصلاحات و تحویل تأییدیه اصلاحات به دفتر تحصیلات تکمیلی، اطلاعات پایان‌نامه را به دو زبان فارسی و انگلیسی آماده و در سایت فوق در بخش ورود اطلاعات پایان‌نامه، وارد نموده و پس از دریافت کد رهگیری، یک نسخه پرینت از کد رهگیری تهیه کرده و به همراه نسخه چاپی و الکترونیکی پایان‌نامه به دفتر تحصیلات تکمیلی تحویل نمایند.
  • دانشجویان در صورت مواجهه با مشکل در ثبت و ارسال اطلاعات پایان‌نامه، می‌توانند با thesis_collect@irandoc.ac.ir   ایمیل   مکاتبه نمایند تا در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل آن‌ها اقدام گردد.
  • در صورتی‌که هنگام ثبت‌ اطلاعات پایان‌نامه توسط دانشجو نام دانشگاه اشتباه انتخاب گردد، اطلاعات ثبت شده توسط دانشگاه جهت تأیید قابل بازیابی نبوده و دانشجو باید روند ثبت اطلاعات را از ابتدا تکرار کند.

به جهت اهمیت موضوع یادآوری می‌گردد که دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه پس از اطمینان از صحت ورود اطلاعات دقیق توسط دانشجو در سایت مذکور، می‌تواند نسبت به گزارش نمره پایان‌نامه به اداره آموزش اقدام ‌نماید.

 

 

 

 

 

 

خلاصه آئين نامه آموزشي دوره کارشناسي ارشد ناپيوسته

مصوبه نهائي جلسه 291 شوراي عالي برنامه ريزي مورخ 25/10/1373 

 

 

 

فصل اول

 

 

شرايط ورود

ماده 3 : شرايط ورود  به دوره به شرح زير است :

1ـ3 داشتن شرايط عمومي ورود به آموزش عالي

2ـ3  داشتن گواهينامه پايان دوره کارشناسي يا بالاتر مورد تأييدوزارت علوم ، تحقيقات و فناوري يا   وزارت فرهنگ و آموزش عالي و يا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي در رشته‌هاي مورد قبول ( به تشخيص شوراي عالي برنامه‌ريزي )

3ـ3 برخورداري از توانايي جسمي لازم و متناسب با رشته تحصيلي

4ـ3 موفقيت  در آزمون ورودي دوره

تبصره  : مدرک معادل  کارشناسي برا ي ورود به اين دوره‌ها فاقد اعتبار است.

 

 

فصل دوم

 

 

واحدها درسي

ماده 4: تعداد کل واحدهاي درسي دوره کارشناسي ارشد ناپيوسته،  با احتساب       واحد پايان نامه بر حسب رشته،  حداقل 28 و حداکثر 32 واحد است.

تبصره 1:چنانچه به تشخيص کميته تحصيلات تکميلي ، گذراندن تعدادي از    واحدهاي درسي دوره کارشناسي ، به عنوان دروس کمبود يا جبراني ، براي دانشجو ضروري تشخيص داده شود ، وي مکلف است ، آن دروس را براساس برنامه مصوب ، اضافه بر واحدهاي درسي مقرر در دوره کارشناسي ارشد و مطابق اين آيين نامه بگذراند.

تبصره 2: در انتخاب دروس ، اولويت با دروس جبراني است ، تعيين تعداد و نوع دروس و زمان انتخاب آنها در چهارچوب برنامه مصوب شوراي عالي برنامه‌ريزي ، بر عهده کميته تحصيلات تکميلي دانشگاه  ذيربط است.

 

 

تبصره 3:

 به ازای هر 12 واحد درسی از دروس جبرانی ، يک نيمسال تحصيلی به طول مدت تحصيل دانشجو افزوده می شود.

ماده 5 :تعداد واحد پايان‌نامه کارشناسي ارشد ، براي همه رشته‌ها بين 4 تا 10 واحد درسي ، مطابق برنامه مصوب شوراي عالي برنامه‌ريزي است.

ماده 6 :دانشجوي دوره  کارشناسي ارشد مجاز است در هر نيمسال تحصيلي بين 8 تا 14 واحد درسي را  انتخاب کند و در موارد استثنائي ، با صلاحديد کميته تحصيلات تکميلي ، اين تعداد مي‌تواند به 16 واحد افزايش يابد.

تبصره 1:    در آخرين نيمسال تحصيلي ، نام نويسي دانشجو در کمتر از 8 واحد درسي بلامانع است.

 

 

 

تبصره 2:    دانشجويانی که برخی از دروس دوره کارشناسی ارشد را در دوره کارشناسی گذرانده اند نمی توانند آن درس يا دروس را مجدداً در دوره کارشناسی ارشد بگذرانند .اين دانشجويان بايد با گرفتن ديگر دروس انتخابی جمع واحدهای خود را به حد نصاب مندرج در برنامه مصوب برسانند.

 

 

 

فصل سوم

 

 

حضور و غياب

ماده 7: حضور دانشجو در تمامي برنامه‌هاي درسي و ديگر فعاليتهاي آموزشي و پژوهشي دوره الزامي است . غيبت دانشجو در هر درس نبايد از مجموع ساعات  آن درس تجاوز کند ، د ر غير اين صورت نمره دانشجو در آن درس صفر محسوب مي‌شود.

تبصره :در صورتي که  غيبت دانشجو در يک درس ، بيش از حد مجاز بوده و از نظر دانشگاه ، موجه تشخيص داده شود ، ‌ آن درس از مجموعه  دروس انتخابي  دانشجو حذف مي‌شود . در اين صورت رعايت حد نصاب 8  واحد در  آن نيمسال الزامي نيست. ولي آن نيمسال از نظر طول تحصيل براي دانشجو يک نيمسال کامل محسوب مي‌شود.

ماده  8  : غيبت غيرموجه  در امتحان هر درس موجب گرفتن نمره صفر براي آن درس است.

تبصره:      درصورتی که غيبت دانشجو در امتحان از نظر دانشگاه موجه تشخيص داده شود دروس مزبور حذف می شود.

 

 

 

فصل چهارم

 

 

طول دوره ، مرخصي تحصيلي و انصراف از تحصيل

ماده 9 : طول دوره مدتي است که دانشجو بايد دروس تعيين شده در اين دوره را با پايان‌نامه براساس مقررات مربوط به اتمام برساند.

طول دوره کارشناسي ارشد ناپيوسته  2 سال است.

ماده 10 : دانشجوي دوره کارشناسي ارشد مي‌تواند حداکثر براي يک نيمسال تحصيلي ، با کسب موافقت دا نشگاه ، از مرخصي تحصيلي استفاده کند.

تبصره 1 : مدت مرخصي تحصيلي جزو سنوات تحصيلي دانشجو محسوب مي‌شود.

تبصره 2:    درخواست مرخصي بايد قبل از شروع نامنويسي در هر نيمسال تحصيلي به دانشگاه  مربوط تسليم و موافقت آن دانشگاه  کسب گردد . موافقت دانشگاه با مرخصي تحصيلي ، دانشجو با توجه به وضعيت تحصيلي وي صورت مي‌گيرد و منوط به اين است که ادامه تحصيل دانشجو از آن به بعد با مشکل مواجه نشود.

تبصره 3: در صورتي که دانشجو  بدون کسب موافقت دانشگاه حتي براي يک نيمسال ، ترک تحصيل نمايد از ادامه تحصيل محروم مي‌شود.

ماده 11 : دانشجو مي‌تواند  به هر دليل ،  از تحصيل اعلام انصراف نمايد . در اين صورت بايد درخواست خود را مبني بر انصراف از تحصيل به دانشگاه   تسليم نما يد. چنانچه دانشجو بعد از يک ماه درخواست خود را پس نگيرد ، آن دانشگاه نسبت به صدور گواهي انصراف اقدام مي‌نمايد.

تبصره : دانشجوي انصرافي يا  اخراجي موظف است به تعهداتي که سپرده است عمل نمايد . به هر حال صدور هرگونه گواهينامه و تسليم ريزنمرات و دريافت مجوز شرکت مجدد  در آزمون ورودي منوط به تسويه حساب دانشجو با دانشگاه ذيربط است.

 

 

فصل پنجم 

 

 

ارزشيابي

ماده 12 : حداقل نمره قبولي در هر درس اعم از دروس دوره و دروس جبراني در دوره کارشناسي ارشد ، 12 است.

ماده 13: ميانگين نمرات دروس دانشجو ، در دوره کارشناسي ارشد در هر نيمسال تحصيلي ،  نبايد کمتر از 14 باشد. اگر ميانگين نمرات دا نشجود در دو نيمسال تحصيلي کمتر از 14 باشد ، آن دانشجو از ادامه تحصيل محروم مي‌شود.

تبصره:      نمره دروس پيشنياز يا جبرانی در کارنامه دانشجو جداگانه ثبت می شود اما در احتساب ميانگين نمرات نيمسال تحصيلی و ميانگين کل نمرات دانشجو منظور نمی شود.

ماده 14 :  ميانگين کل نمرات دانشجو در پايان دوره نبايد از 14 کمتر باشد. در غير اين صورت فارغ‌التحصيل دوره کارشناسي ارشد شناخته نمي‌شود.

تبصره 1 : دانشجوئي که پس از گذراندن کليه واحدهاي درسي دوره، ميانگين کل نمرات او از 14 کمتر باشد ، در صورتي که حداکثر مدت مجاز تحصيل وي به پايان نرسيده باشد ، مي‌تواند تا  16 واحد از دروسي را  که در آنها نمره کمتر از 14 گرفته است ، فقط در يک نيمسال تحصيلي تکرار کند و در صورت جبران کمبود ميانگين کل ، فارغ‌التحصيل  شود.

 

 

 

فصل ششم

 

 

پايان نامه

ماده 15 :   تهيه پايان نامه آخرين بخش دوره کارشناسي ارشد است که طي آن دانشجو  موظف است ، در يک زمينه مربوط به رشته تحصيلي خود ، زير نظر استاد راهنما ، به تحقيق و تتبع بپردازد.

ماده 16 :  استاد راهنما با پيشنهاد د انشجو و موافقت ا ستاد درس و تأييد کميته تحصيلات تکميلي ، از اعضاي هيئت علمي دانشگاه يا خارج از دانشگاه با حداقل مرتبه استادياري تعيين مي‌گردد.

تبصره 1 : چنانچه استاد راهنما ، خارج از دانشگاه انتخاب مي‌شود به جاي شرط استادياري داشتن مدرک دکتري الزامي است.

ماده 17 : دانشجو موظف است پس از پايان نيمسال اول و قبل از شروع نيمسال سوم تحصيلي موضوع پايان نامه خود را با نظر استاد راهنما انتخاب کند.

موضوع پايان نامه پس از تأييد کميته تحصيلات تکميلي قطعيت مي‌يابد.

ماده 18:  استاد مشاور به پيشنهاد استاد راهنما و پس از تأييد کميته تحصيلات تکميلي از بين اعضاي هيئت علمي يا متخصصان و محققان مربوط انتخاب مي‌شود.

ماده 19 :  ارزشيابي پايان نامه در جلسه دفاعيه توسط هيئت داوارن ، متشکل از استاد راهنما، استاد مشاور و حداقل يک نفر نماينده کميته تحصيلات تکميلي و دو نفر از بين اعضاي هيئت علمي يا متخصصان و محققان داخل و يا خارج دانشگاه  صورت مي‌گيرد.

ماده 20 :  پايان نامه توسط هيئت داوران در پنج درجه ارزشيابي شده و به هر درجه نمره‌اي تعلق مي‌گيرد و اين نمره در ميانگين کل نمرات دانشجو محاسبه مي‌شود.

نمره از 18 تا 20  : عالي

نمره از 16 تا 18  : بسيار خوب

نمره از 14 تا 16 : خوب

نمره از 12 تا 14 : قابل قبول

نمره از 12 کمتر : غير قابل قبول

ماده 21 :  دانشجو پس از انتخاب پايان نامه ، تا زماني که آن را به پايان نرسانده است موظف است براساس تقويم دانشگاهي در نيمسال‌هاي بعد نيز براي آن ثبت نام نمايد .در اين حال نمره پايان نامه در آخرين نيمسال تحصيلي ، وارد کارنامه دانشجو مي‌شود و در ميانگين نمرات او منظور خواهد شد.

ماده 22 :  در صورتي که پايان نامه ، از نظر هيئت داوران ، غيرقابل قبول تشخيص داده شود، دانشجو مي‌تواند در مدتي که از حداکثر مجاز تحصيل وي تجاوز نکند ، پايان‌نامه خود را کامل و بار ديگر در زماني که هيئت دا وران تعيين مي‌کنند از آن دفاع نمايد.

 

 

فصل هفتم

 

 

ساير مقررات

ماده 23 :  انتقال و تغيير رشته در دوره کارشناسي ارشد ناپيوسته ممنوع است.

 

 

 
کتابخانه مرکزی
کتابخانه دیجیتال
پرتال1

پرتال2

پرتال3
پرتال4